„Człowiek potrzebuje do życia bibliotek i ogrodów” – powiedział Cyceron. O tym, jak to prawdziwe, dobitnie przekonałam się w czasie epidemii. To właśnie w tych trudnych tygodniach przymusowej izolacji i rezygnacji z praktycznie wszystkich przyjemności zaczęłam tworzyć tę stronę. Na ogrodach się nie znam, ale nie wychodzę z domu bez książki. Czytanie to jednak z moich pasji – obok chodzenia po górach i podróżowania w ogóle.

I jedna z niewielu dostępnych przyjemności w czasach pandemii.

Nie rozumiem ludzi, który nie czytają: mieć tyle świata na wyciągnięcie ręki i nie korzystać… Na tę stronę będą jednak trafiali ludzie, których do książek przekonywać nie trzeba. Cieszy mnie to, bo książki z półki non-fiction nie tylko lubię czytać, lecz także chcę o nich rozmawiać. Mam nadzieję, że ta strona będzie odpowiednią do tego przestrzenią.

Na co dzień jestem dziennikarką serwisów gospodarczych Wirtualnej Polski – money.pl. Piszę o prawie, czasem gospodarce. Największa przyjemność w codziennej pracy sprawia mi tworzenie form reportażowych.

Współpracuję również z kilkoma serwisami, m.in. Weekend.gazeta. Pojawiam się tam pod pseudonimem Dominika Kręglicka. Sporo starszych tekstów pochodzi z nieistniejącego już, ale bardzo dobrego serwisu IgiMag.

„Nie Lada Sztuka” łączy dwie funkcje. To z jednej strony miejsce, w którym zbiorę najciekawsze teksty napisane przeze mnie po 2017 r., ale też będę opisywała książki, które zrobił na mnie ostatnio największe wrażenie. Będzie też o kulturze, czasem o podróżach.

Strona wystartowała w kwietniu 2020 r. Wciąż w budowie, więc proszę, o wyrozumiałość przy jej ocenie.

 

 Najlepiej jest w drodze 🙂

 

Piszcie na koskamartyna@gmail.com

Wydawnictwa, muzea, organizatorzy wydarzeń kulturalnych i festiwali – przesyłajcie oferty, jeśli wpiszą się w profil strony, chętnie o nich napiszę.